Nietrzeźwy chciał zdawać prawo jazdy

Nietrzeźwy chciał zdawać prawo jazdy

25-latek z Zielonej Góry przyszedł na egzamin prawa jazdy nietrzeźwy. Jak się później okazało miał we krwi 0,6 promila alkoholu.

Mężczyzna stawił się na placu około godziny 10 w środę. Instruktor egzaminujący poczuł woń alkoholu i wezwał policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że egzamin nie może być kontynuowany – kursant z os. Pomorskiego miał 0,6 promila.

Młody zielonogórzanin tłumaczył się tym, że alkohol pił wczoraj a skoro się dobrze czuł myślał że jest trzeźwy. Mężczyzna przyznał się do winy i chce się poddać dobrowolnie karze. O prawie jazdy będzie mógł tylko pomarzyć, ponieważ prokurator wnioskuje o zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej rok. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna zostanie ukarany także 30 godzinami prac społecznych w ciągu miesiąca przez pół roku.

Do lat 2 ograniczenia wolności grozi osobom jazda w stanie nietrzeźwości, czyli ponad 0,5 promila lub pod wpływem środków odurzających.

Porównanie szkół nauki jazdy w Rzeszowie – wybierz najlepszy ośrodek szkolenia kierowców http://www.prawko.rzeszow.pl/porownanie-osk-z-rzeszowa/

Zapraszamy do dyskusji

Czytelnik:
Nie wiem czy można go oskarżyć o jazdę pod wpływem alkoholu skoro on nie ruszył :D
Kasia_72:
Aż strach pomyśleć co będzie jak taka osoba w końcu uzyska prawo jazdy
Pan-piwko:
E tam walnął sobie jednego na odwagę i wielkie halo
Do pana-piwko:
Ty sobie walnij ale w łeb

Nick (wymagane)

Adres email (wymagane)

Twój komentarz

captcha

Przepisz obrazek